5 czerwca 2014

Wyniki ankiety

Witamy serdecznie :)

Przedstawiamy wyniki ankiety, przeprowadzonej wśród naszych tegorocznych uczniów.

29 stycznia 2014

Nasz kanał na YouTube

Witam serdecznie.

Od pewnego czasu myślałam o tym, żeby zacząć nagrywać filmy wyjaśniające, jak krok po kroku rozwiązywać zadania z chemii. Trochę teorii też się pojawi. Będą również filmy dotyczące metod efektywnej nauki.

W tej chwili jest już dostępny film o tym, jak w pięciu krokach rozwiązać każde zadanie z treścią, oraz filmy ze stężenia procentowego. Nie są to bardzo trudne zadania, jednak każdy kolejny film to następny stopień wtajemniczenia 😉 Czyli podsumowując będzie coraz trudniej.

Zdaję sobie sprawę, że jakość filmów nie jest najlepsza, ale właśnie nad tym pracuję 🙂

1) Rozwiązywanie zadań z treścią

2) Stężenie procentowe 1

3) Stężenie procentowe 2

4) Stężenie procentowe 3

Zapraszam do subskrybowania kanału i do zobaczenia niebawem 🙂

24 grudnia 2013

Święta Bożego Narodzenia

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia

chcielibyśmy złożyć wszystkim Uczniom i Nauczycielom najlepsze życzenia.

Zdrowych, pogodnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

święta

16 grudnia 2013

Matura 2015

Witam serdecznie.

W 2015 roku egzamin maturalny ulegnie kolejnej zmianie. W związku z tym, że zmiany zawsze są trochę przerażające, poniżej znajdziecie przewodnik. Został on przygotowany w oparciu o najważniejsze dokumenty MEN i CKE.

Najważniejsze informacje na temat egzaminu maturalnego w 2015 roku:

– aby zdać maturę, uczeń musi otrzymać co najmniej 30% punktów, możliwych do uzyskania z egzaminu z każdego przedmiotu obowiązkowego w części pisemnej i ustnej,

– przystąpić do egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego w części pisemnej –> zmiana!

– można przystąpić (dobrowolnie) do 5 egzaminów z przedmiotów dodatkowych innych, niż przedmiot wybrany w poprzednim punkcie,

– wynik  z przedmiotu dodatkowego nie ma wpływu na zdanie matury,

– przedmioty dodatkowe mogą być zdawane  tylko na poziomie rozszerzonym.

Ważne jest również, że nie obowiązują wymagania egzaminacyjne. Jedynym dokumentem, na którym opierać się będzie zakres zadań na egzaminie, jest podstawa programowa –> zmiana!

Jeśli chcielibyście zapoznać się z aktualną podstawą programową, możecie znaleźć ją tutaj –> podstawa programowa

Egzamin maturalny ma być również ukierunkowany na sprawdzanie umiejętności ucznia. Mniejszy nacisk będzie położony na encyklopedyczną wiedzę, czysto teoretyczną. W wielu zadaniach będzie stosowana metoda eksperymentu. Uczeń będzie musiał postawić hipotezę lub ją udowodnić, zapisać obserwacje wynikające z doświadczenia lub sformułować wnioski, wyjaśnić zjawisko.

(zdjęcia można powiększyć klikając na nie)

podział przedmiotów

Egzamin maturalny z języka polskiego

j.polski

Zmiany w maturze od 2015 roku dotyczą przede wszystkim języka polskiego. Na egzaminie ustnym nie będzie już prezentacji. W zamian uczeń będzie przygotowywał wypowiedź w trakcie trwania egzaminu, na podstawie wylosowanego tekstu. Oceniana będzie zarówno poprawność merytoryczna wypowiedzi, jak i organizacja tekstu, poziom sprawności komunikacyjnych zdającego oraz poprawność językowa wypowiedzi.

W pisemnej części egzaminu, na uznanie zasługuje rezygnacja z klucza odpowiedzi. Egzamin nadal będzie skonstruowany tak, aby jego wyniki były porównywalne, jednak oceniana będzie wiedza i umiejętności zdającego jako całość. Każda poprawna merytorycznie informacja zamieszczona w pracy pisemnej będzie oceniana.

Istotne jest również, że egzamin może dotyczyć tekstu literackiego, który był omawiany w szkole podstawowej lub gimnazjum. Założono, że matura ma sprawdzać wiedzę z 12 lat nauki.

Egzamin maturalny z języka obcego

obcy

Jeśli macie pytania dotyczące zmian, jakim ulegnie egzamin maturalny w najbliższym czasie możecie zostawić komentarz, lub napisać do nas (biuro@stoprocent.edu.pl).

Zapraszamy również do skorzystania z naszej oferty intensywnych kursów maturalnych. Zapisy już trwają.

Pozdrawiamy!

13 grudnia 2013

Kto za tym stoi?

Nazywam się Martyna Pasternok.

Jestem właścicielką firmy Sto procent. Poza „szefowaniem” zajmuję się również prowadzeniem zajęć z chemii. Zarówno przedmiot, którego uczę, jak i samo uczenie jest moją pasją. Staram się rozwijać, aby przekazywać Wam wiedzę w sposób interesujący i przystępny.

001

Zakładając firmę chciałam stworzyć miejsce, w którym to uczeń jest najważniejszy, w którym nauczyciele są otwarci na potrzeby swoich uczniów oraz kompetentni. Cieszy mnie każdy sukces osoby, z którą pracujemy. Wasze dobre oceny, wyniki egzaminów oraz to, że dostajecie się na wymarzone studia sprawia, że nasza praca ma sens.

Moją odskocznią od prowadzenia firmy jest scrapbooking.

kartka

To moje pierwsze kroki w prowadzeniu bloga, ale postaram się by był ciekawy i inspirujący. Już w poniedziałek pojawi się wpis na temat zmian, jakie zostaną wprowadzone w egzaminie maturalnym w 2015 roku. Zapraszam!

Tutaj będzie prezentacja